Görsel: Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır-Öne çıkan görsel

Erken boşalma durumunun tedavisi için birbirinden farklı yöntemlere başvurulabilmektedir. Hangi yöntemin uygulanacağının belirlenmesinde hastanın durumu esas alınır. Yapılan kontroller akabinde hastaya bu yöntemlerden herhangi biri ya da birkaçı uygulanabilmektedir. Yapılan tedavinin sonuç vermemesi durumunda başka bir tedavi yöntemi seçilebilir ve bu yöntem üzerine tedavi süreci tekrar başlayabilir. Erken boşalma tedavisi için kullanılabilecek yöntemler ise aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • İlaç tedavisi,
  • Egzersiz ve spor,
  • Prezervatif kullanımı,
  • Jel ve krem tedavisi.

İlaç Tedavisi

İlaç tedavisiyle erken boşalma sorunu yaşayan kişilerin bu sorunu aşabilmeleri söz konusu olabilir. Bu ilaçlar erken boşalmayı engellemek için geliştirilmiştir. Sertleşme sorunu yaşayan kişiler için geliştirilen ilaçlara benzer türdedir. Fakat her ne kadar cinsel fonksiyon bozukluğu için kullanılan ilaçlara benzese de bahsi geçen ilaçların asıl amacı ereksiyon sağlamaktan ziyade erken boşalmanın önüne geçmektedir. Bu ilaçların cinsel ilişki yaşanmadan 1 ila 3 saat önce kullanılmalıdır.

Egzersiz ve Spor Yapmak

Egzersiz ve spor etkinlikleriyle pelvik kaslarının çalışması ve erken boşalmanın önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Erken boşalmanın önüne geçmek için kullanılan en sık egzersiz yöntemi ise Kegel egzersizidir. Bu egzersiz yöntemi aslında idrar tutabilmek amacıyla makat kaslarının çalıştırılmasıyla alakalıdır. Yani idrarını kaçıran kişiler (erkek, kadın, kız çocuğu ve erkek çocuğu) idrarını tutabilmek adına Kegel egzersizini uygulamaktadır. Kegel egzersizinin erken boşalma tedavisinde de kullanılmasının nedeni ise idrar tutmayı sağlayan kasların aynı zamanda boşalmayı önleyen kaslarla birlikte çalışması durumudur.

Dolayısıyla bu yöntem ile bahsi geçen kas gruplarının güçlenmesi sağlanmaktadır. Kişiler Kegel egzersizini uygulayarak cinsel ilişki yaşadığı esnada boşalacağını fark ettiğinde söz konusu bölgede yer alan kaslarını kasabilir. Böylece idrar tutmayı sağlayan kaslarla birlikte boşalmayı önleyen kasların da kasılmasını sağlayabilir ve boşalma durumunu kontrol altına alabilir. Kegel egzersizi her ne kadar erken boşalma tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerin başında gelse de, erken boşalma tedavisi için uygulanabilecek pelvik kaslarının çalışmasını sağlayan başka egzersiz ve fitness yöntemleri de bulunmaktadır.

Görsel: Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır
Görsel: Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Krem ve Jel Tedavisi

Lokal anestezik kremler ve jellerin kullanılması da erken boşalma tedavisi olarak uygulanabilir. Söz konusu kremlerin ve jellerin etkili olabilmesi için penisin baş bölümüne ve sünnet derisinin üzerine sürülmesi gerekmektedir. Bu tip kremlerin ve jellerin en önemli artılarından biri lokal etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca herhangi bir yan etkinin bulunması da söz konusu değildir. Fakat lokal anestezik kremlerin ve jellerin bazı olumsuz faktörlerinden söz etmek mümkündür. Bunların başında bu tip jellerin sahip olduğu kötü ve keskin kokunun cinsel ilişki esnasında hem kadın hem de erkek için kötü bir atmosfer yaratabilmesi durumu gelmektedir. Ayrıca bahsi geçen bu jellerin ve kremlerin fazla kullanılması hem kadın hem de erkek için orgazm hissini perdeleyebilir.

Prezervatif Kullanımı

Prezervatif kullanmak cinsel ilişkinin yaşattığı duyu hislerinin azalmasına sebep olduğu için cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanmak da kişilerin daha az duyu hissinden dolayı erken boşalmalarının önüne geçebilmektedir. Hatta bu sebeple üretilen lokal anestezik prezervatiflerin kullanımı erken boşalma tedavisi için uygulanan yöntemlerden biridir.

Erken Boşalma Tedavi Edilmezse Nasıl Sorunlar Yaratır?

Erken boşalma sorunun tedavi edilmemesi bu sorundan şikâyetçi kişiler için öncelikle psikolojik temelli problemler yaratır. Bu sorun kişi için özgüven problemleri yaratabilir. Ayrıca erken boşalma sorunuyla birlikte gelen stres hem kişi için hem de kişinin partneri için olumsuz bir hava yaratmaktadır. Dolayısıyla erken boşalma tedavisi yapılmazsa bu sorun kişiler arasındaki ruhsal sorunlara, özgüven problemlerine ve stresli zamanlar yaşanmasına sebep olacaktır. Yaşanan bu sorunların diğer ciddi ilişki sorunlarına gebe olması da söz konusu olabilir. https://erkenbosalmatedavirehberi.com/ adresimiz üzerinden erken boşalma probleminin çözümlerine ve rehber niteliğindeki kitap içeriğine erişebilirsiniz.

Bir Önceki Erken Boşalma Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir? Başlıklı Makalemizi Okudunuz Mu?

7 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir