Erken Boşalmamak İçin Ne Yapmalıyım?

Erken boşalmanın tedavisi her hasta için farklı olabilir. İlaç tedavileri, psikolojik tedaviler ve davranışsal tedaviler en sık faydalanılanlar arasında yer alır. Erken boşalmada psikolojik tedavinin etki etmesi için kişilerin probleminin altında yatan nedenin de psikolojik olması gerekir.

Geçmişte yaşanan kötü cinsel deneyimler, travmalar, utanma, ayıp, kusurlu olma hissi gibi durumların tümü kökeninde psikoloji yer alır. Bu tarz erken boşalma vakalarında kişilerin psikolojik destek ile birlikte ilaç tedavisinden de faydalanması gerekebilir. İlaç tedavisi ile birlikte alınan psikolojik destek kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

Erken Boşalma Tedavisinde İlaç Kullanımının Yan Etkileri Var mı? Erken boşalma tedavisinde kullanılan ilaçların bazı yan etkileri bulunur. Bu yan etkiler kalıcı değildir. Esneme, yorgunluk, terleme ve bitkinlik gibi problemler görülebilir. Bu problemler özellikle ilacın ilk kullanılmaya başladığı zaman ortaya çıkar ve zamanla daha da azalır. Lokal anestezik kremlerin ise herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bu kremler cinsel ilişki öncesinde penise sürülür. Penis duyarsız olacağından boşalma geciktirilmiş olur. Erken boşalma için cerrahi tedavilerden faydalanmak gerekebilir.

Ancak bu yöntemden faydalanacak olan kişilerin penislerinde aşırı duyarlılık bulunması gerekir. Peniste bulunan sinirlerden bazılarının kesilmesi ve bu şekilde erken boşalmanın engellenmesi sağlanır. Aşırı duyarlılık azaldığı zaman boşalma süresi de kendiliğinden artmış olacaktır. Bu yöntem nadiren uygulanmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir